Sdílejte
Teroristický útok na fotbalový stadion v Paříži (Ilustrační snímek) Zdroj: twitter

FRANCIE – PAŘÍŽ / V noci na sobotu 14. listopadu došlo v Paříži k několika teroristickým útokům. K teroristickým útokům došlo na několika místech Paříže, při kterých teroristé stříleli do davu lidí z kalašnikovů nebo spáchali sebevražedné atentáty. Podle tamních médií bylo zabito několik desítek civilistů, nejméně dvě stovky lidí je zraněných. Podle francouzské policie bylo zabito osm teroristů. Tato čísla obětí na životech nejsou konečná. V této chvíli je jasné, že jde o nejhorší teroristický útok v Evropě.

Paříží opět otřásla vlna teroru. Na několika místech Paříže se střílelo, policie zaznamenala i tři exploze. Francouzská média hlásí oběti, prezident Francois Hollande byl převezen do bezpečí. Celkově došlo k šesti teroristickým útokům na několika místech při nichž přišlo o život nejméně 150 lidí.

Podle stanice BBC bylo osm teroristů zabito, sedm z nich zemřelo přímo při bombovém útoku.

Ve Francii byl vyhlášen vyjímečný stav

Francouzský prezident Francois Hollande po zasedání krizového štábu vyhlásil výjimečný stav, který má platit striktně po celém území Francie. Hollande se zároveň rozhodl zpřísnit kontroly na francouzských hranicích. Mimořádná bezpečnostní opatření platí pro oblast Paříže.

VIDEO: Paříž zasáhl teroristický útok

Francouzského prezidenta Hollandea musela evakuovat ochranka ze stadionu Stade de France, kde se právě konal otbalový zápas mezi Francií a Německem. Tento krok následoval poté, co v komplexu došlo k několika výbuchům.

Komentáře