Pervitin v Chemnitzu... foto: © AP Photo / Fernando Vergara / #cz.sputniknews.com

Chemnitz (Německo) – Podle evropské studie 60 měst má saské město Chemnitz nejvyšší koncentraci metamfetaminů v odpadní vodě. Pervitin přichází do Německa z České republiky. V Sasku je obzvláště snadné ho získat, píše německá RT.

Pervitin se do Německa, podle informací televize, poprvé dostal před patnácti lety. Droga se vyrábí hlavně v příhraničních českých obcích a městech. V roce 2016 zajistil německý Spolkový kriminální úřad 62 kilo pervitinu, čtvrtinu z toho v Sasku.

Studie, které se účastnilo 60 měst, byla provedena European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost). V Chemnitzu bylo zjištěno, že v odpadních vodách se tam v roce 2017 nalézalo 240,6 miligramu metamfetaminu na tisíc lidí denně. Díky tomuto výsledku je v seznamu na prvním místě. Na druhém místě se nachází město Erfurt. Třetí a čtvrté místo obsadila česká města. Na dalších místech jsou Drážďany, Bratislava a Norinberg.


ČTĚTE TAKÉ: Premiér Babiš bude jednat s německou kancléřkou Merkelovou o migraci, brexitu i česko-německé spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo, kde se setká s kancléřkou Angelou Merkelovou. Jednat spolu budou o aktuálních evropských tématech i o posilování vzájemných vztahů. Premiér Babiš bude jednat i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. 

V Sasku požádá každý rok o pomoc v boji se závislostí na pervitinu asi 4800 lidí. Některým z nich je i 13 let.

Jeden gram pervitinu je možné v Chemnitzu koupit za 20 eur, v Drážďanech se cena pohybuje na úrovni 50 eur za gram.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře