NĚMECKO / Část zaměstnanců společnosti Germanwings nenastoupila po leteckém neštěstí Airbusu A320 na jihu Francie do služby, informovala o tom mateřská společnost Lufthansa. Členové posádek nenastupují do zaměstnání z osobních důvodů. Podle Lufthansy zrušila společnost Germanwings přibližně na 30 letů.

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings, jejíž letadlo Airbus A320 se 150 lidmi na palubě se zřítilo v úterý 24. března ve Francii, zrušila po tragédii několik desítek naplánovaných letů.

Členové posádek prý nenastupují do zaměstnání z osobních důvodů. Podle italské agentury ANSA zrušili Germanwings v Evropě až třicet naplánovaných letů, protože členové posádek odmítají letět, a posádky jsou tak nekompletní.

Několik plánovaných letů společnosti Germanwings od úterního odpoledne nevzlétlo například z německého letiště v Düsseldorfu, kde měl přistát havarovaný letoun Airbus A320. Další lety se neuskutečnily do Paříže, Hamburku, Londýna, Madridu a Stockholmu. Také v Kolíně nad Rýnem byly zrušeny lety Germanwings do Londýna, Milána a Curychu.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr v rozhovoru pro německou televizi ARD vyjádřil pochopení pro jednotlivé členy posádek, kteří ohlásili, že ve středu 25. března nebudou schopni nastoupit do zaměstnání dle plánu.

Německý server Spiegel Online píše, že piloti odmítají nastoupit do služby pravděpodobně kvůli skutečnosti, že havarovaný letoun Airbus A320 byl v pondělí 23. března v Düsseldorfu na několik hodin odstaven kvůli technickému problému na dvířkách příďového podvozku. Lufthansa ale tvrdí, že problém byl už v pondělí v dopoledních hodinách plně odstraněn.

PSALI JSME:
Andreas Lubitz vzal s sebou na smrt v Alpách 149 lidí! Kdo je masový vrah Andreas Lubitz? »
Zřícený Airbus A320 aerolinek Germanwings navedl k zemi záměrně druhý pilot Němec Andreas Lubitz »
VIDEO: Na jihu francouzských Alp se zřítil letoun Airbus A320 aerolinek Germanwings, nikdo nepřežil »

Komentáře