Muž v americké vlajce přelezl plot Bílého domu Zdroj: Youtube

USA / Muž přelezl ve čtvrtek 26. listopadu plot a dostal se na trávník u Bílého domu, ve chvíli, kdy byl doma prezident USA Barack Obama, který s rodinou slavil Den díkůvzdání. O narušení informovala americká tajná služba, která muže identifikovala jako Josepha Caputi.

Muž přelezl severní plot areálu Bílého domu a okamžitě byl zatčen, uvedl mluvčí tajné služby Robert Hoback.

Tajná služba dočasně uzavřela některé úseky komplexu Bílého domu a provedla kontrolu. Muž bude oficiálně obviněn, dodal Hoback.

Fotografie odvysílány zpravodajskou televizí CNN zachycovaly muž zavinutého do americké vlajky, jak slézá z plotu, který obklopuje areál Bílého domu. Na další fotografii stojí muž na trávníku s rukama zdviženýma nad hlavu na znamení vítězství.

Bezpečnostní opatření v Bílém domě a jeho okolí jsou několik posledních měsíců posíleny, a to po medializovaném incidentu, když se jinému muži podařilo přeskočit plot a dostat se s nožem až do budovy. Mezi opatřeními jsou i takové úpravy plotu, aby bylo pro lidi těžší ho přelézt.

VIDEO: Muž přelezl plot Bílého domu

Bývalá ředitelka tajné služby Julia Piersonová musela loni odstoupit pro sérii incidentů, kdy byla narušena nejen bezpečnost sídla americké výkonné moci, ale i bezpečnost na Obamových cestách.

Komentáře