POLIZEI, ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / CC0 Creative Commons

Rakousko (Svět) – V nočních hodinách 9. prosince, se v rakouském městě Steyr odehrála odporná vražda. Teprve sedmnáctiletý imigrant z Afghánistánu byl uzavřen v jednom pokoji s nejmenovanou nezletilou dívkou (†16). Ve chvíli, kdy se do zabarikádovaného pokoje začaly dobývat matka a sestra oné dívky, po překonání bariéry a uzamčených dveří našly tam již dívku mrtvou. Kromě ní se v místnosti nacházel i zakrvácený nůž a otevřené okno, jímž Afghánec uprchl.

Některé z předních tváří rakouské politické scény teď požadují zákaz nočního vycházení pro migranty. Informoval o tom portál EXTRA.cz

Teprve sedmnáctiletý Afgánec, který se dle informací portálu EXTRA.cz o necelé dva dny později sám přihlásil rakouské policii, tvrdí, že jeho přítelkyně zemřela jen „nešťastnou náhodou.“ Pitva však prokázala, že dívka zemřela následkem bodnutí do plic.

Tento případ rozhořčil některé členy Svobodné strany Rakouska, ti pak vznesli požadavek, aby migranti nemohli vycházet ven po osmé hodině večerní.

ČTĚTE TAKÉ – SOUVISEJÍCÍ TÉMA – „UPRCHLICKÁ KRIZE…“

Návrh byl podpořen předsedou stranického klubu Johannem Gudenusem. Ten podle serveru iDnes.cz vyzývá ke zvážení zákazu vycházení a k přemýšlení o opatřeních, díky kterým by se dal zákaz realizovat. Dodal, že vražda z devátého prosince je jedním z mnoha trestných činů migrantů, které nelze označit za izolované případy.

Sledujte náš zpravodajský speciál UPRCHLICKÁ KRIZE…

sim, (-red.)

Komentáře