Německá policie (Ilustrační snímek) Autor: JB - ZprávyExtra.cz

NĚMECKO / Primátorka německého města Kolín nad Rýnem si předvolala představitele tamní policie v souvislosti se silvestrovským incidentem, kdy 80 žen nahlásilo sexuální obtěžování a loupežné přepadení. Rozsah útoků šokuje nejen Německo ale i Evropu. O masivním řádění přistěhovalců informovala ve zprávách stanice BBC.

K masivním útokům na ženy došlo v okolí kolínské hlavního nádraží a slavné katedrály, přičemž do nich bylo zapletených zhruba tisíc opilých a agresivních mužů.

Šéf kolínské policie Wolfgang Albers to označil za zcela novou dimenzi zločinu. Podle něj byli pachatelé arabského a severoafrického vzezření.

Úřady dostaly nejméně jedno obvinění ze znásilnění. Přesto, že v daných lokalitách byly rozmístěny policejní hlídky, nepodařilo se útočníky identifikovat.

Primátorka Henriette Rekerová uvedla, že útoky byly monstrózní. „Nesmíme dopustit, aby se z města stala oblast bez zákona,“ dodala Henriette Rekerová.

Z výpovědí obětí vyplývá, že muži operovali v menších, asi pětičlenných skupinách, terčem jsou jen určité ženy a následně je obklíčili se záměrem sexuálního útoku a odcizení osobních věcí, píší německá internetová média. Policie očekává, že v následujících dnech se přihlásí další oběti útoků.

K podobným útokům na ženy došlo i v severoněmeckém Hamburku. Incidenty nahrávají obavám ohledně bezprecedentního masového přílivu migrantů z Blízkého východu, kterému Německo čelí.

Komentáře