Sdílejte
Uprchlíci na cestě do Evropy Zdroj: Youtube

RAKOUSKO / Rakousko začalo s přípravou na oplocení své části Brennerského průsmyku, který je klíčovým dopravním uzlem na alpských hranicích s Itálií. Rakousko nynější činnost na hranicích ale považuje za přípravu staveniště, kontrolní stanoviště a plot zde mají stát do konce května, napsal dnes na svém webu rakouský deník Die Presse.

Šéf tyrolské policie Helmuta Tomaca informoval o tom, že technici demontují svodidla, aby nachystali prostor pro 250 metrů dlouhý plot, který přetne dálnici a silnici.

Tomac listu Die Presse upřesnil, že správce rakouských dálnic Asfinag připravuje staveniště. Zmizí nejen svodidla, ale i všechny ostatní překážky, které by vybudování bariéry bránily. Podle Die Presse první stavební práce začnou v úterý.

Do konce května chce Vídeň v průsmyku dokončit všechna opatření k zajištění hranice, a to včetně plotu. U dálnice budou vybudována zastřešená kontrolní stanoviště, aby policisté mohli pracovat i v nepříznivém počasí.

„Kdy přesně se s osobními kontrolami začne, nebylo ještě rozhodnuto,“ řekl Tomas. Dodal, že záležet bude na vývoji migrační vlny.

Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová minulý týden oznámila, že alpská republika v případě většího tlaku migrantů směřujících na její území z Itálie nejspíše zavede přísnější kontroly na hranicích, aby proud uprchlíků zpomalila nebo úplně zastavila.

Komentáře