Sdílejte
Uprchlíci Zdroj: Screenshot Youtube

CHORVATSKO / Chorvaté dnes otevřenou nový tranzitní tábor ve Slavonském Brodě, kde může najít útočiště až pět tisíc lidí. Zprávu zveřejnil Český rozhlas.

I přes stále chladnější počasí proud uprchlíků na takzvané balkánské cestě neustává. Chorvatsko na to zareagovalo vybudováním nového tábora přizpůsobeného zimním podmínkám.

Na místě už jsou připraveny vyhřívané stany, postele, sprchy i teplé oblečení. Navíc se zde nachází nemocniční stacionář, takže v případě potřeby nebudou muset být migranti převáženi do vzdálenějších nemocnic.

Uprchlíci se už také nebudou muset trmácet pěšky. Po dohodě se Srbskem je budou ze Srbska přímo do Slavonského Brodu převážet vlaky.

Na rakousko – slovinské hranici mají běženci k dispozici velké vyhřívané hangáry, deky, teplý čaj i lékařskou péči. Přestože uprchlíci stále přichází ve velkém počtu, situaci se podařilo dostat pod kontrolu.

Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekČeská republika posílá na Slovinsko policejní posily
Další článekDylan Moran se vrací, vystoupí v divadle Hybernia
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.