ALBÁNIE / V Albánii v horách na horské silnici v pátek 3. července zabili neznámí útočníci dva české občany. Michal Svatoš a Anna Kosinová byly zastřeleni. Albánská policie vypsala odměnu ve výši 800 tisíc korun za informace, které povedou k dopadení vrahů. Centrem města Škodra, v jehož blízkosti se vražda stala, prochází průvody Albánců s českými vlajkami, zapalují svíčky, vyjadřují soustrast rodinám Anny a Michala.

Na sociálních sítích se krátce po zveřejnění vraždy Machala a Anny spustila vlna solidarity. „Albánci se Čechům omlouvají“, zní jeden z několika příspěvků na Facebooku. Tehdejší albánský prezident a premiér Sali Berisha vyjádřil na sociální síti Facebook soustrast rodinám zavražděných a vyzval ke ztrojnásobení odměny za informace, které povedou k dopadení vrahů Anny a Michala. „Neexistují slova, která by vyjádřila naši omluvu. Pro tu zvěř, která takový strašný čin spáchala, také nemáme slov,“ zní jeden z několika příspěvků na Facebooku.

Výsledky pitvy podle albánských médií prokázaly, že Anna i Michal byli z blízkosti střeleni do hlavy. Střelba se údajně odehrála za jízdy, když Michal řídil a Anna seděla vpředu na místě spolujezdce. Vozidlo pak mělo nabourat po nekontrolované jízdě, přičemž střelec byl zraněn. Dokázal ale ještě rozbít sklo a z vozu se dostat. Zanechal v něm všechny své věci, uvádějí zahraniční média.

O tragédii v Albánii jsme psali v sobotu (V Albánii v horách zabili neznámí útočníci dva čechy. Anna K. a Michal S. byly zastřeleni).

Komentáře