#zpravyextra.cz | foto
Deutschland POLIZEI, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #ZpravyExtra.cz | Roman Mach

Německo – Naše přání se nemusí vždy vyplnit. Na Vánoce si to na vlastní kůži vyzkoušel i devítiletý chlapec z německého města Zetel. Ten byl nespokojen s vánočními dárky, protože neodpovídaly jeho seznamu přání. Rozhodl se, že to nenechá jen tak a zavolal policii. Informoval o tom německý portál NDR.

Uvádí se, že když policie dorazila na dané místo, v domě je už čekal velmi rozzlobený chlapec. Policisté následně srovnali jeho seznam přání s dárky, které ležely pod stromečkem. Chlapec měl smůlu, jelikož žádný dárek ze svého seznamu přání pod stromečkem nenašel.

Nakonec se však policistům podařilo spor mezi chlapcem a jeho rodinou urovnat. Vysvětlili mu, že Santa Klaus mohl kvůli svému vysokému věku dárky poplést.

ČTĚTE TAKÉ

Německý Ježíšek

Německý Ježíšek se nazývá Chistkind nebo Weihnachtsmann. Má dlouhé, vlnité a rezavé vlasy a vousy. Také nosí dlouhý plášť s kapucí a k přepravě používá divoký vítr. Podoba německého Ježíška má souvislost se starými germánskými bájemi, kdy Wodan — bůh bouře, větru a žní, obdarovával hodné děti a ty zlé trestal.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE