Letadlo prezidenta spojených států Amerických. Air Force One. Ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / Pixabay License

USA / Vietnam (Svět) – Více, než 200 zástupců americké tajné služby dnes přijelo do hlavního města Hanoje, aby doprovázeli prezidenta USA Donalda Trumpa při jeho návštěvě Vietnamu. Prezident USA se sejde s vůdcem Severní Koreje Kim Jong-unem. Informuje o tom portál VnExpress.

Čtyři vojenská letadla Boeing C-17 Globemaster III s více než 200 americkými tajnými agenty přistála dnes ve Vietnamu. Agenti zajistí bezpečnost Trumpa během jeho pobytu v Hanoji na druhém summitu se severokorejským vůdcem Kim Jong-unem. Druhý summit Trump-Kim je naplánován na 27. — 28. února v Hanoji.

Během výletů a událostí v zahraničí prezidenta USA vždy ochraňuje velké množství tajných agentů vybavených moderními zbraněmi. Tito agenti budou spolupracovat s místními bezpečnostními silami, aby určili nejúčinnější bezpečnostní opatření pro Trumpa.

Na začátku ledna prezident KLDR Kim Čong-un uvedl, že Severní Korea usiluje o zlepšení vztahů se Spojenými státy, ale může změnit svou pozici, pokud Washington nesplní své sliby.

ČTĚTE TAKÉ

Pokud Spojené státy nesplní svůj slib vůči celému světu a nic se nezmění v sankcích a nátlaku na KLDR, budeme nuceni najít nový způsob, jak chránit svrchovanost naší země a nejvyšší zájmy našeho státu,“ řekl Kim Čong-un.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE