Sdílejte
Učitelka Colleen Ritzerová Zdroj: Twitter

USA – MASSACHUSETTS / Záběry z bezpečnostní kamery ukazují poslední chvíle mladé učitelky, která pracovala na střední škole v Massachusetts. Na videu je vidět, jak se při chůzi usmívá sama pro sebe a netuší, že se za ní vydal i její vrah. Tehdy pouze 14letý žák, zahalen do mikiny s kapucí, ji na záchodech brutálně škrtil, bodl nejméně 16krát řezačkou na krabice a znásilnil.

Po ohavném činu učitelku nacpal do černého plastového koše na kolečkách a odvezl na chodbu. Po dalším sexuálním napadení jí ukradl peněženku a nechal ji v mělkém hrobě v nedalekém lese. O několik hodin našla policie učitelky polonahé tělo a v jeho blízkosti odkaz: „Všechny vás nenávidím“. Důstojníci objevili žáka, jak kráčí vedle cesty a vzali ho do vazby, kde se měl k skutku přiznat.

Učitelka učila v Danvers High School v Massachusetts jen dva roky, ale její kolegové ji podle portálu mirror.co.uk respektovali a byla pozitivním vzorem pro své studenty. Během hodiny matematiky 22. října 2013 si všimla, že Chism nedává pozor a kreslí si, proto ho nechala po škole. Chlapec s pocitem křivdy se jí však rozhodl pomstít.

VIDEO: Žák znásilnil a zavraždil svou učitelku

Dnes 16letý obžalovaný se u soudu přiznal k zabití učitelky, ale prosil o uznání neviny z důvodu duševní poruchy. Obhajoba tvrdila, že v době útoku měl právě jednu z psychických epizod. Ve státě Massachusetts mohou být teenageři starší než 14 let, obvinění z vraždy, souzeni jako dospělí. Odborníci však tvrdili, že jeho symptomy byly v rozporu s jeho jednáním a dokázal rozlišit dobro od zla.

Po dvoudenním soudním jednání připustila porota mladíka vinným z vraždy prvního stupně, znásilnění a ozbrojené loupeže. Verdikt zněl 40 let za mřížemi.

Komentáře