Španělsko (Svět) – Nevládní organizace Open arms zachránila 300 migrantů z Libye a dopravila je do Španělska. Informuje o tom portál Times Malta.

Záchranná loď Open Arms, provozovaná nevládní organizací Proactiva Open Arms, dorazila do španělského přístavu Crinavis v Algecirasu dnes v 9 hodin místního času s 311 přistěhovalci na palubě, z toho 139 lidí na palubě jsou děti. Španělská vláda povolila přistavení lodě.

Migranti byli zachráněni ze třech člunů, ale Itálie a Malta jim odepřely vstup. Libye, Francie a Tunisko neodpověděly na žádosti společnosti Proactiva Open Arms o povolení přistavení v přístavišti, uvádí portál.

V sobotu 22. prosince bylo novorozené dítě a jeho matka vrtulníkem přepraveni z lodě na Maltu a 14letý pacient trpící vážnou infekcí kůže byl odvezen na italský ostrov Lampedusa. Informuje o tom portál Times Malta.

Italský ministr vnitra, krajně pravicový politik Matteo Salvini, zveřejnil zprávu na sociálních sítích, kde vyjádřil své odmítnutí o přijetí lodi.

Moje odpověď je jasná: italské přístavy jsou zavřené! S obchodníky s lidmi a s těmi, kteří jim pomáhají, země skončila.“

SOUVISEJÍCÍ 

SLEDUJTE NÁŠ ZPRAVODAJSKÝ SPECIÁL UPRCHLICKÁ KRIZE...“

Zatímco počet přistěhovalců, kteří přijíždějí na evropské pobřeží, se od roku 2016 snížil, příjezdy do Španělska se zdvojnásobily a dosáhly v tomto roce počtu až 1000 lidí týdně, uvádí agentura Reuters.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE