EVROPA – PAŘÍŽ – BERLÍN / Na jihu Franice v Alpách se v úterý 24. března před polednem zřítilo letedalo typu Airbus A320 nízkonáklodových aerolinek Germawings. Na palubě Airbusu A320 bylo 144 cestujících a 6 členů posádky. Letecké neštěstí Airbusu A320 ve francouzských Alpách bohužel nikdo nepřežil. Airbus A320 záměrně navedl k zemi druhý pilot Andreas Lubitz.

Na palubě letounu Airbusu A320, který mířil z Barcelony do Düsseldorfu, cestovalo 144 pasažérů a 6 členů posádky. Airbus A320 německé nízkonákladové společnosti Germawings vzlétl z Barcelony krátce před 10:00 SEČ a z radarů se ztratil v 10:53 SEČ. (O leteckém neštěstí jsme psali zde).

Zřícený Airbus A320 německé společnosti Germanwings nasměroval k pádu záměrně druhý pilot, ten seděl v kokpitu Airbusu A320 sám bez druhého pilota. Ve čtvrtek 26. března to potvrdil francouzský žalobce Brice Robin. Žalobce Brice Robin dodal, že není v této chvíli jasné, proč tak pilot německé národnosti Andres Lubitz jednal.

Šlo o záměrný úmysl,“ uvedl žalobce Brice Robin. Druhý pilot, 28-ti letý Němec Andreas Lubitz, nekomunikoval, vůbec nevpustil pilota zpět do kabiny letadla a vůbec neodpovídal leteckým kontrolorům.

Úmysl poslat Airbus A320 se 150 pasažéry na palubě k zemi dokazuje podle žalobce Robina Brice zvukový záznam z černé skříňky. Letadlo Airbus A320 bylo nastaveno v režimu na automatického pilota a druhý pilot byl naživu a při vědomí, než začalo letadlo padat k zemi v Alpách. „Posledních deset minut bylo slyšet dech,“ upřesňuje žalobce a dodal, že klesání stroje v danou chvíli někdo musel bezpochyb nastavit ručně.

O snaze dostat se pilotovi dovnitř kokpitu již v předešlých hodinách informoval list The New York Times, s tím, že o tom záznam z černé skříňky letadla svědčí.

Francouzské úřady se už podle žalobce Robina ve věci leteckého neštěstí obrátily na vyšetřovatele z Německa. V této chvíli úřadům neumožňuje potvrdit, že šlo o plánovaný teroristický čin. Nyní se vyšetřovatelé budou zabývat vším okolo Andrease Lubitze.

PSALI JSME:
Andreas Lubitz vzal s sebou na smrt v Alpách 149 lidí! Kdo je masový vrah Andreas Lubitz? »
Piloti aerolinky Germanwings odmítají po pádu Airbusu A320 v Alpách nastoupit do práce »
VIDEO: Na jihu francouzských Alp se zřítil letoun Airbus A320 aerolinek Germanwings, nikdo nepřežil »

Komentáře