iPhone Zdroj: PIXABAY

USA / Obyčejný konektor pro připojení sluchátek se může stát v zařízeních firmy Apple minulostí. Ztenčování zařízení pokročilo natolik, že právě 3,5mm jack konektor pro sluchátka se stal omezujícím pro iPhone. Apple tak zvažuje, že konemtro pro sluchátka vypustí.

Podle magazínu Digital Trends firma Apple již delší dobu zvažuje jeho vypuštění. Sluchátka bychom tak mohli připojovat novým způsobem.

Zpočátku se vedly diskuse o menším, 2,5-mm formátu konektoru, který je na trhu více než desetiletí. Přestože je jemnější a má menší styčnou plochu pro přenos signálu, je standardem, který se v produktech výrobců objevuje poměrně často.

Když v loňském roce Apple předvedl, že sluchátka lze připojit i přes komunikační Lightning konektor, jakoby poskytl podnět na spekulace. V budoucích modelech se sluchátka mohou připojovat přes něj nebo tradičně přes Bluetooth bez kabelů.

Poptávka po tenkých zařízeních stoupá a spotřebitelé jsou ochotni přijmout stále větší formáty displejů, budou-li zařízení tenčí a lehčí. Možná i proto trochu zamrzelo při uvedení modelů iPhone 6S a 6S Plus, když se ukázalo, že jsou o maličko tlustší než jejich předchůdci ze šestkové řady.

Zda jsou spotřebitelé připraveni na konektorovou změnu, ukáže až případná strategie firmy Apple při uvedení novinky iPhone 7, při kterém se očekává že půjde o nejtenčí model v historii.

První náznaky ukazují, že sluchátka s lightning konektorem by přece jen mohly být přibalené, standard již existuje. Stále však jde o raritu, která je spíše experimentem než běžným produktem.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ