Android - Google

PRAHA / Google se chystá spojit dva své dosavadní projekty do jednoho a sjednotit vývoj operačních systémů Android. Chrome OS se stane součástí Androidu.

Android je nejjednodušší z operačních systémů na trhu. Google povýšil svůj internetový prohlížeč Chrome OS na operační systém. V celoobrazovkovém režimu umožnil na levných noteboocích se slabými technickými parametry svižně využívat internetové aplikace tak, aby všechna data zůstala uložená v cloudu.

Přestože v mnoha zemích se takové notebooky vůbec neprodávali a na domácí půdě nedosáhli výrazný podíl v prodeji, oblíbili si je v USA studenti, ale i firmy. Po boku Google více výrobců notebooků nabízejí ve svém sortimentu alespoň jeden „Chromebook“. Nyní jim však silně konkurují levné notebooky, vyladěné pro standardní operační systémy.

Všechno by se mohlo v krátkém čase změnit. Podle magazínu The Verge začíná Google pracovat na spojování svých systémů tak, aby již v roce 2017 přinesl Android ve obnovené podobě i do světa počítačů.

Cílem je využít potenciál úspěšného Androidu i tam, kde dosud dostupný nebyl. Google by se tak mohl výrazněji zařadit mezi hráče v segmentu operačních systémů. Současný Android je vyladěn pro jednu aplikaci a dotykové ovládání, Chrome OS je vyladěn pro notebooky, je však příliš spjat s webovými aplikacemi, chybí mu rozlet, který by otevřel cestu vývojářům tradičních aplikací a softwarů.

Komentáře