USA / Zakladatelé technologického gigantu Google ohlásili vznik společnosti Alphabet, která zastřeší všechny jejich projekty. Včetně Googlu. Život na internetu se navždy změní. Společnost Google představila novou mateřskou společnost Alphabet. Pod ni chce Alphabet zahrnout všechny své nejznámější projekty jako vyhledávací aplikace, významný videoportál Youtube nebo systém Android.

„Nová společnost Alphabet nám umožní vytvořit jednodušší strukturu, abychom se mohli soustředit na mimořádné příležitosti, které v rámci společnosti Google máme,“ cituje portál BBC zakladatele gigantu Larryho Page.

V rámci Alphabet mají působit i novější projekty, jejichž vznik Google v posledním období oznámil. „Alphabet je kolekce společností. Google je samozřejmě největší z nich,“ napsal Page na blogu na doméně s nezajímavým názvem abc.xyz.

Celkově má ​​společnost Alphabet vytvořit podmínky pro snadnější působení v různých odvětvích, do kterých Google v posledním období pronikl.

Mezi ně v současnosti kromě projektů v rámci samotného online prostoru patří zdravotní technologie, samoovládané auta nebo projekty na šíření vysokorychlostního signálu.

„Naší společnosti se v současnosti vede dobře, ale myslíme si, že tento krok ji udělá přehlednější a také zodpovědnější. V rámci Alphabet budou mít jednotlivé projekty vlastní nezávislost a budou rozvíjet vlastní značky, „dodal Page, který se zároveň se ředitelem celé společnosti. Na postu šéfa Googlu ho nahradil dosavadní zástupce Sundar Pichai.

Krátce po oznámení akcie Googlu na burze ve Wall Street vzrostly o 5,9 procenta, píše Bloomberg. Zároveň Alphabet nahrazuje v obchodování na burze samotných Google a ten se stává v plném rozsahu pouze její dceřinou společností.

Podle analytika Rogera Kaya ze společnosti Endpoint Technologies Associates dává nová struktura smysl, protože vytváří prostor na vyšší stupeň flexibility.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ