PRAHA / Čínský výrobce výkonných smartphonů Nubia s Androidem představil v Pekingu 15. července svůj první přístroj ze série „My“, „nubia My PRAGUE“. Jedná se o oficiální debut nového výrobku v Číně po světové premiéře v Praze v České republice dne 8. července.

„Město Praha je symbolem umění, romantiky a lásky, symbolem, kterým se s našimi uživateli chceme podělit prostřednictvím tohoto telefonu.“ řekl Li Qiang, prezident společnosti Nubia Technology Co., Ltd., „Každá jednotlivá část designu může uživatelům připomínat toto nádherné město.“ Nubia tedy skloubila „Prahu“ jako romantický prvek a uměleckou konturu s moderní technologií, aby uživatelům poskytla jedinečný pocit.

Za prvotní myšlenkou vytvoření série „My“ dle Li stála snaha společnosti nubia povzbudit uživatele ke sledování podstaty života a objevování sebe sama prostřednictvím uměleckého výrobku, který odpovídá jejich estetickým nárokům. „Krása je věčnou snahou lidstva,“ uvedl Li, „ta se dostává do každodenního života, včetně technologie.“ Tudíž série „My“ zavádí tuto estetiku do technologie, čímž dodává tomuto smartphonu nejen estetično, ale také životní energii.

Nejvýznačnější funkcí tohoto telefonu je jeho fotografický systém, který obsahuje devět různých filtrů a efektů v reálném čase. Podle společnosti nubia byl design inspirován slavným českým malířem a návrhářem Alfonsem Maria Muchou, který úspěšně spojoval západní a východní umělecké styly.

Jedinečnost je dalším důrazem v konceptech série „My“. Za pomoci technologie hlasového příkazu, umožňuje tento telefon uživatelům zapnout fotoaparát a pořizovat snímky bez doteku jakýchkoliv tlačítek. Čelní fotoaparát o rozlišení 8 megapixelů obsahuje pro lepší zážitek z fotografování funkci krásy a funkci akčního záběru. Také tlačítko selfie, které je speciálně navrženo na levé straně telefonu, umožňuje uživatelům pořizování svých snímků jednoruč a z nejlepšího úhlu.

nubia Smartphone My PRAGUE
Nubia Smartphone My PRAGUE Zdroj: oficial

Kromě toho je telefon „Praha“ je navržen v provedení slim a s klenutým skleněným monitorem 2,5D, díky čemuž je ergonomičtější a snadnější k držení. Obsahuje také hudbu a obrázky Prahy ve formě vestavěných vyzváněcích tónů a tapet, kterými se snaží navodit exotický nádech města.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ