ČÍNA / Již počátkem roku 2016 by se měl na trhu objevit smartphone, který je úplně odlišný než ty, které najdeme na pultech obchodů v dnešní době. Samsung se chystá využít technologii ohebných displejů, díky čemuž bude zobrazovací plocha až dvojnásobná.

Podle magazínu Popular Science probíhá v Číně testování připravovaných modelů v plném proudu. Projekt nese označení Valley a zákulisní informace ladí s těmi, které firma prezentovala na letošních veletrzích.

Ohebný displej by se na trh měl dostat v zařízeních již v prvním čtvrtletí roku 2016. Koncept je znám. Mobil bude mít formát knížky, kterou otevřete abyste získali přístup k uživatelskému rozhraní. Ohebný displej zajistí štědrou plochu pro surfování i přehrávání multimédií.

První informace hovoří o pevně zabudované baterii, 3 gigabajtech operační paměti a slotu pro microSD kartu. Procesory mají být z řad Snapdragon 620 a 820. Právě nejnovější platforma čipu se očekává při připravovaném smartphonu Samsung Galaxy S7, který by se měl do prodeje dostat už v únoru 2016.

Samsung není jedinou firmou, která se na éru ohebných displejů chystá již několik let. LG již loni ukázalo televizor tenký jako tapeta, který lze srolovat do tuby a kdekoliv ho na zeď připnout magnetkami.

LG mluvilo o debutu v roce 2017, kdy by chtěla firma plně skomercializovať technologii OLED displejů na plastovém substrátu o tloušťce méně než 1 milimetr. Mobily neobvyklých formátů s ohebnými displeji jsme v podobě designérských konceptů viděli již mnoho, tentokrát to však vypadá tak, že by se mohli skutečně dostat i do prodeje.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ