PRAHA / Dlouhé roky se fanoušci smartphonů od Samsungu chválili vyměnitelnou baterií a možností rozšíření paměti s pomocí microSD karty. Nic takového už nyní neplatí, oba nové prémiové smartphony mají pevně zabudovanou baterii a slot na paměťovou kartu byste zde hledali marně.

Riskantní tah s drahým prémiovým smartphonem vybaveným zakřiveným displejem Samsungu očividně vyšel. Připravil totiž i jeho větší verzi s 5,7-palcovým QHD displejem.

V základě jsou ale obě zařízení stejné a kromě velikosti na první pohled mnoho změn nezpozorujete. Podobný je i výkon, protože jediným výrazným zlepšením je operační paměť s kapacitou 4 gigabajty.

V smartphonu bude méně aplikací než obvykle, neboť Samsung reaguje na kritiku uživatelů ohledně množství softwaru, který zbytečně zabírá kapacitu paměti.

Ačkoliv má baterie vyšší kapacitu (až 3000 mAh), s dodanou nabíječkou ji nabijete již za 90 minut. Při bezdrátovém nabíjení se tento čas prodlouží na přibližně 120 minut.

Samsung Galaxy S6 edge+ si budete moci koupit v České republice již na začátku září v černé a zlaté verzi za 20. 774 korun. Za 2.500 korun navíc si paměť zdvojnásobíte, ale v této verzi si koupíte jen černé barevné provedení.

Psal se rok 2011, když korejský Samsung přišel na trh se staronovým konceptem zařízení ovládaného dotykovým perem. Z Galaxy Note se rychle stal prodejní hit a nyní míří na trh již jeho pátá generace.

Na Galaxy Note 5 se ale velmi netěšte. Podle prvních vyjádření se ho firma nechystá oficiálně prodávat v Evropě a tedy ani na Slovensku. A to je určitě jeden z důvodů, proč se představení novinek neudálo na berlínském veletrhu IFA, ale v New Yorku.

Samsung si totiž nemyslí, že Evropané stojí o velký smartphone s dotykovým perem. Reakcí jsou nejen negativní komentáře, ale i on-line petice za změnu rozhodnutí. Přitom absence modelu Samsung Galaxy Note 5 by nemusela být až tak kritická, protože je jen evolucí předchozího modelu s designovými prvky nové generace.

Samsung Galaxy Note 5 má výkonný 8-jádrový procesor, 4 gigabajty operační paměti, moderní grafický čip a hlavně velký, 5,7-palcovový displej s QHD rozlišením. Ani při tomto smartphonu nehledejte vyměnitelnou baterii či slot na paměťovou kartu.

VIDEO: Samsung Galaxy S6 edge+

Základní verze bude mít 32 gigabajtů úložného prostoru, za doplatek získáte její dvojnásobek. Pokud budete potřebovat více místa, budete se muset spokojit s cloudem. Rovných 100 gigabajtů byste měli s koupí smartphonu získat pro OneDrive od Microsoftu.

S oběma smartphony budete moci své video živě streamovat přímo na YouTube. Funkce je integrovaná v aplikaci fotoaparátu, maximem je Full HD rozlišení při rychlosti 60 snímků za sekundu.

Samsung chce po vzoru Apple proměnit smartphony na platební karty, ale zatím jen pro Asii a později Ameriku. Na Slovenku si budeme muset ještě hodnou chvíli počkat. Platba má být maximálně bezpečná a kompatibilní s NFC terminály.

V září živě uvidíme i nové hodinky Samsung Gear S – budou s kulatým displejem, designem klasických hodinek a vlastním operačním systémem Tizen.

K modelu S6 edge+ si budete moci dokoupit i qwerty klávesnici, kterou si jednoduše nasadíte na spodní část smartphonu. Cena nebude nejnižší, první odhady hovoří o zhruba 1.750 korunách.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ