USA / Profesor Michio Kaku z newyorské univerzity zkoumá technologii teleportace osob do jiného prostoru, resp. jiné části Země, která by podle něj mohla být lidstvu k dispozici již v průběhu desetiletí nebo alespoň do příštího století.

Michio Kaku, který je obhájcem myšlenky paralelního vesmíru a možnosti neviditelného cestování v čase a prostoru považuje za reálné, studoval různé sci-fi technologie a dospěl k jednoznačnému názoru, že se to nakonec musí podařit, uvedl portál Express.co.u.

Atom již vědci přemístit dokážou

„Spousta věcí, které znáte ze Star Treku, budou reálné. Například zařízení na teleportaci,“ míní profesor a dodal, že kvantová teleportace již existuje. Vědci totiž dokážou přemístit atom z jedné místnosti do druhé a Kaku je přesvědčen, že do deseti let budou schopni přemístit první molekulu.

Podobný proces nastává i při přenosu světla a podle Kaku může být ukázkovým příkladem teleportace. Dalším důležitým krokem podle něj bude přenos fotonů na Měsíc okolo roku 2020, kdy se očekává, že lidé opět přistanou na jeho povrchu.

Člověk možná překoná i svou vlastní smrt

Problémem, na který upozorňují i ​​jiní vědci, však může být to, zda by se přenos živého člověka vydařil úspěšně. Navíc, mohlo by se stát, že by se dostal do časoprostoru, ze kterého by se nemohl vrátit zpět na původní místo. Lidské tělo se skládá z bilionů atomů a jejich přenos by tedy musel být závislý na tom, aby i po transportu zůstaly pohromadě. Znamenalo by to tedy jakousi zpětnou rekonstrukci teleportované člověka.

Dokonce by se také mohlo stát, že teleportovaná osoba bude muset při přenosu zemřít, protože její atomy se rozloží a po přenosu bude muset být znovu přivedena zpět k životu. Vědci se však neumějí shodnout na tom, zda to bude po přenosu ještě tatáž osoba nebo již někdo jiný.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ