Babybox Autor: Roman Mach - ZprávyExtra.cz

HRADEC KRÁLOVÉ / V pondělí 25. ledna krátce po půl osmé hodině ranní, informoval ZprávyExtra.cz zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess o odložené novorozené holčičce v babyboxu v Hradci Králové. Novorozená holčička se jmenuje Janička, jedná se tak o letošní první novorozené dítě odložené v babyboxu.

„Holčičku Janičku jsem pojmenoval podle Jany Třešňákové, radní Královéhradeckého kraje, jež má zásadní zásluhu na zřízení babyboxu. Z její iniciativy bude 24. května 2016 otevřen také nový babybox v Nemocnici Rychnov nad Kněžnou.,“ sdělil Ludvík Hess.

Novorozená Janička vstoupila do života zcela nahá, ještě mokrá s neošetřeným pupečníkem, jako by se narodila vedle babyboxu. První ošetření jí poskytl MUDr. Anatolij Truhlář, který je předsedou resuscitační rady a velitelem letky ZZSHK.

„Informoval mě, že holčička je donošená a váží přes čtyři kilogramy. Ředitel záchranky Jiří Mašek měl radost z druhé holčičky, které jeho babybox pomohl. Janička je prvním letošním děťátkem v babyboxu,“ doplnil Hess.

„Další polodobrou zprávou je, že se příbramská nemocnice rozhodla, že od nás v úterý 2. února ve 12 hodin převezme dar – babybox nové generace a nechá v provozu původní bedýnku zřízenou v roce 2008,“ ukončil Ludvík Hess.

Komentáře