RUSKO / Bývalý zaměstnanec americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) a tajných služeb CIA Edward Snowden uvedl, že se s námi právě teď snaží spojit mimozemšťané. Muž, který se po vynesení střežených informací ukrývá v azylu v Rusku, to řekl v rozhovoru pro rádio s vědcem Neilem Degrassi Tysonem v podcastu StarTalk.

Přesto, že Edward Snowden stále žije v ruské izolaci, našel si minulý pátek čas na jisté senzační tvrzení.

„Takže, pokud máte mimozemskou civilizaci, která se snaží poslouchat jiné civilizace nebo naši civilizaci, která se snaží naslouchat mimozemšťanům, existuje jen jedno malé období v jejich rozvoji vhodné ke kontaktu. A nastane tehdy, když civilizace komunikují prostřednictvím nejprimitivnějších nechráněných prostředků,“ prozradil Snowden.

„To, co slyšíme z vesmíru je vlastně jejich televizní show nebo telefonické hovory, které jsou k nerozeznání od vesmírného záření v pozadí,“ dodal Snowden s tím, že mimozemšťané se snaží navázat kontakt se Zemí právě v těchto chvílích.

Počítačový specialista Edward Snowden se začal skrývat poté, co zveřejnil tajné informace o špionážních programech bezpečnostních služeb USA. Stalo se tak v roce 2013. Nejprve utekl do Hongkongu a následně mu byl nabídnut azyl v Rusku.

Po úniku informací byl nucen opustit dokonce i svou přítelkyni a čelí obvinění ze špionáže a krádeže vládního majetku USA. Podle jeho slov z něj USA udělali exemplární případ, jak budou trestat lidi, kteří by se pokusili o něco podobného.

Komentáře