Profesia days. Foto: ASPEN.PR s.r.o.

Praha / BrnoProfesia days za osm let své existence pomohly mnoha lidem najít práci, získat lepší místo nebo nasměrovat kariéru správným směrem. Letos poprvé se jako festival příležitostí budou konat i v Brně, a to 11. dubna 2019 na brněnském Výstavišti.

Veletrh Profesia days, který se jako největší akce svého druhu koná vždy v podzimních měsících v Praze Letňanech, letos získá „sourozence“ i v moravské metropoli. Nový festival příležitostí proběhne na brněnském Výstavišti 11. dubna 2019. Jeho cílem je zprostředkovat přímé propojení mezi aktivními zájemci o práci a vystavovateli, které přinese užitek oběma stranám. Firmy získají kontakty na potenciální zájemce o práci, návštěvníci pak mají možnost přímo a bez stresu, který obvykle doprovází pracovní pohovory, podebatovat se zástupci předních zaměstnavatelů od nás i ze zahraničí.

Příležitost pro ty, kteří aktivně hledají kariérní příležitosti

První ročník Profesia days v Brně připravujeme jako festival příležitostí, protože jeho návštěvníci budou mít možnost najít práci nebo lepší uplatnění, získat informace o možnostech vzdělávání, nebo prostě jen zmapovat pracovní trh a svou hodnotu na něm,”  říká k expanzi do Brna Radka Košíčková, z Profesia.cz. „Mottem letošního ročníku je Objev svoji budoucnost.”

ČTĚTE TAKÉ

Možnost kontaktovat zaměstnavatele, ale i workshopy a zajímavé přednášky

Profesia days v Praze a na Slovensku lákají každoročně tisíce návštěvníků. Je tomu tak proto, že nejde prostě jen o halu plnou stánků jednotlivých vystavovatelů – firem, které hledají zaměstnance. Součástí akce je i bohatý doprovodný program zaměřený na všechny představitelné aspekty trhu práce. V rámci poradenské zóny budou moci návštěvníci konzultovat, jak napsat správně životopis, motivační dopis, na co dát pozor při pohovorech, ale také si nechat poradit v pracovně-právní oblasti nebo v případě, že jsou na trhu práce nějak znevýhodnění. V testovací zóně pak mohou prověřit své jazykové nebo IT znalosti, případně zjistit, pro jaké povolání mají nejlepší předpoklady. V rámci doprovodného programu se představí významné osobnosti z oblasti umění a sportu, úspěšné podnikatelské projekty, ale i lidé, kteří umějí druhé motivovat k výkonu nebo životním změnám. Profesia days se na BVV uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019.

Pro registrované návštěvníky je vstup zdarma.

Markéta Ciňková,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE