GID zahajuje prodej bytů komplexu Waterline Square Autor: waterlinesquare.com.

New York – Společnost GID zahajuje prodej bytů komplexu Waterline Square, ležícího u řeky Hudson ve čtvrti Upper West Side na Manhattanu.

Nábřežní projekt architektů Rafaela Viñolyho, Richarda Meiera a architektonického studia Kohn Pedersen Fox se může pochlubit novým parkem o rozloze 2,6 akrů a luxusním zázemím na ploše 100 000 čtverečních stop.

Společnost GID Development Group dnes oznámila zahájení prodeje vlastnických bytů svého velmi očekávaného mega projektu tří bytových věží Waterline Square o celkové uživatelské ploše 2,2 milionu čtverečních stop. Projektanty tohoto díla byli světoznámí architekti Richard Meier se společností Partners Architects, dále studia Viñoly Architects a Kohn Pedersen Fox Associates (KPF). Tento komplex je umístěn na jedné z posledních volných pobřežních lokalit na Manhattanu, mezi západní 59. ulicí a západní 61. ulicí podél řeky Hudson.

„Waterline Square nám poskytlo neobvyklou příležitost vybudovat projekt takového rozsahu,“ uvedl James Linsley, prezident společnosti GID Development Group. „Budoucím rezidentům jsme chtěli nabídnout bydlení, které se odlišuje od všech ostatních lokalit v New Yorku — což znamená přístup k architektonickým památkám, zeleni a nesrovnatelné nabídce luxusního zázemí — umístěným v jednom sousedství, které bude dokončeno najednou.“

Waterline Square je dokončením historické transformace nábřeží Riverside Boulevard, která v Upper West Side na Manhattanu trvala déle než dvacet let. Celkový počet 263 vlastnických bytů, které jsou ve věžích od 20. patra výše, nabídnou výhled na řeku a město, včetně vlastního parku o rozloze téměř tří akrů, navrženého společností Mathews Nielsen Landscape Architects.

První věž Waterline Square, kterou navrhl architekt Richard Meier, laureát ceny Pritzker Prize, představuje úplný obytný blok se zvlněným sklem a kovovou fasádou. Mezinárodně uznávaná designerská společnost Champalimaud Designnavrhla okouzlující a stylové interiéry, které dokonale doplňují Meierovu prosvětlenou architekturu.

Druhá věž Waterline Square, která byla navržena společností KPF, mistrem skleněných věží, vytvořila úctyhodnou stupňovitou architekturu, zdůrazněnou řadou kaskádových teras na vrcholu a vjezdovou branou (porte-cochère) v přízemí. Interiéry byly navrženy slavnou firmou Yabu Pushelberg, která se specializuje na hotelová a rekreační zařízení. Světlé interiéry jsou obohaceny řadou všudypřítomných přírodních materiálů, které navozují opravdový pocit domova.

Třetí věž Waterline Square, jejíž autorem je vyhlášený architekt Rafael Viñoly, je vyzdobena úžasně fasetovanou a lomenou fasádou, kde se rezidence vyznačují lehce nakloněnými vnějšími stěnami. Interiéry ze shovívavých současných materiálů nabízejí tylový komfort a byly navrženy společností Groves & Co., která byla časopisem Architectural Digest jmenována jedním ze 100 nejlepších designerů.

„Tento mega projekt nabízí jeden z nejkomplexnějších životních stylů, jaký si v New Yorku lze představit, a Waterline Square je bezpochyby jedním z nejočekávanějších otevření v roce 2017,“ uvedl Kelly Kennedy Mack, prezident společnosti Corcoran Sunshine Marketing Group, která je výlučným zástupcem pro prodej a marketing tohoto projektu.

Propojením věží Jedna, Dvě a Tři projektu Waterline Square vzniká Waterline Club — zcela výjimečný zastřešený komplex luxusního zázemí pro všechny rezidenty, který byl navržen světoznámou společností Rockwell Group.

ČTĚTE TAKÉ: Do jihoafrické Fintech Entersekt investují společnosti RMI a NPE

Waterline Club nabízí na třech podlažích luxusní rekreační zázemí, které je vzájemně propojeno tvarovanými průchozími mosty dramaticky překračujícími jedinečné obrovské prostory. Ke sportovnímu a fitness vybavení projektu Waterline Square patří vnitřní tenisový kurt, který je prvním svého druhu v rezidenční budově v New Yorku, dále squashový kurt, horolezecká stěna, vnitřní skateboardový park s U-rampou, golfový simulátor, basketbalové hřiště plných rozměrů, vnitřní fotbalové hřiště, fitness centrum a několik salonů. Plavecké a lázeňské prostory nabízejí zapuštěný bazén o délce 25 metrů se třemi drahami, oddělený bazén pro děti, horkou vířivku, parní sauny a sauny.

K odpočinkovým a společenským aktivitám patří také bowlingová dráha, sál her, karetní salonek, promítací sál, prostory pro večírky a cateringové zázemí. Kreativní zázemí nabízí umělecké studio, hudební a nahrávací studio, studio videa a fotografie a také vnitřní zahrádkářské prostory. Pro mladší členy rodin zde bude obrovská herna o rozloze 4 600 čtverečních stop, kterou navrhla oceněná muzeální designerská společnost Roto Group. Pro domácí zvířata je k dispozici herna, mycí stanice a tréninkové studio.

Možné nastěhování je naplánováno na konec roku 2018 a ceny začínají přibližně na 2 milionech USD s plánovaným snížením daňového základu na 20 let.

Autor: Anna LaPorte
waterlinesquare.com.
Redakce „ZE“, Protext

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE