PRAHA / Režiséři David Ondříček a Jiří Volek začali na konci měsíce září pro Českou televizi natáčet pokračování kuchařské show Deník Dity P. Druhá řada, která na obrazovku přinese šestnáct nových dílů, by měla být dotočena do konce roku 2015.

Single život Dity P. se mezi první a druhou sérií pořadu hodně proměnil. Dita se vdala a do roka se jí a jejímu manželovi Markovi narodil syn David. Do svého nového deníku si tak Dita zaznamenává nejen ‚budování´ rodiny, ale i nové rodinné rituály, které jsou u ní vždy spojené, jak jinak, s jídlem.

„Přijetí první série Deníku Dity P. potvrdilo, že kvalitně zpracovaná a obrazově i příběhově výjimečná kuchařská show má v programu České televize své místo. Jsem proto rád, že se Dita P., spolu s režiséry Davidem Ondříčkem a Jiřím Volkem, pustila do pokračování, a to navíc v čase tak bytostně osobním, jako je těhotenství a první rok mateřství,“ říká kreativní producent Petr Kubica, v jehož tvůrčí producentské skupině pokračování Deníku Dity P. vzniká.

Každý ze šestnácti nových dílů má tak jako v předchozí sérii vedle vaření i vlastní dílčí téma, které sleduje Ditin život. Například v Hnízdění před porodem se její byt převrací vzhůru nohama a doprovází jej recepty na pořádná jídla pro chlapy. Dita si vzpomene i na svůj první betonový domov v Panel story, bude grilovat na Lodi bláznů nebo uvaří pro fotbalový Rodinný přebor. S celou svou velkou, i novou malou, rodinou do svého kuchařského světa přivítá Dita malého syna Davida nebo oslaví jeho První narozeniny.

„Před kamerou někdy zapomenu, že natáčíme nejkrásnější čas mého života. Pak mi to nad sporákem dojde a vypadám, že krájím cibuli… Ale je i legrace. Celému štábu, který je úžasný, chutná. Jsem prostě šťastná,“ říká o druhé sérii hlavní protagonistka Dita Pecháčková.

Komentáře