Býci (Ilustrační snímek) Zdroj: PIXABAY

BOROTÍN / Okolo 180 mladých býků uteklo v úterý 15. prosince svému majiteli ze zemědělského družstva nedaleko obce Borotín na Táborsku. Mladým býkům se podařilo prorazit ohradu, několik desítek hasičů a policistů se je snaží pochytat.

„Minutu před osmou hodinou ranní přijalo prostřednictvím tísňové linky 112 Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu, že v obci Borotín uteklo z místního zemědělského družstva stádo býků,“ sdělila mluvčí Jihočeských hasičů Vendula Matějů.

K odchytu mladých býků bylo vysláno několik jednotek hasičů z celého okolí ale i ze Středočeského kraje. „Na místě zasahuje přibližně 50 hasičů,“ upřesnila Matějů.

Do blízkého lesa uteklo ze zemědělského družstva přibližně 170 kusů mladého skotu. Stádo se rozdělilo na tři skupiny, hasiči vytvořili rojnice a postupně je pomocí přenosných ohradníků a zemědělské techniky zahánějí zpět.

„Krátce před polednem velitel zásahu nahlásil, že osm desítek býků je již v provizorní ohradě,“ doplnila Vendula Matějů.

Hasiči u zásahu spolupracují s policisty, kteří zajišťují průjezdnost komunikací, informují řidiče i obyvatele obce o nastalé situaci.

V souvislosti z probíhajícím zásahem žádáme obyvatele obce Borotín a další občany, kteří uvedenou lokalitou projíždějí, aby se zde pohybovali se zvýšenou opartností,“ vyzvala mluvčí hasičů.

Komentáře