MALOTICE / Dogpoint, o. p. s. je organizace, zabývající se pomocí opuštěným a týraným psům, kterým hledá nové milující domovy. Za dobu fungování organizace se podařilo pomoci několika stovkám psů. Snaží se zaměřovat na individuální práci se psy, aby zvýšili jejich šanci nalézt nový domov. Zakládájí si na výběru osvojitelů, aby nedocházelo v novém domově k problémům a pejsci odešli do nového domova natrvalo. Věnují se také pořádání akcí pro veřejnost, provozují osvětovou činnost ve školách, účastní se různých akcí s vlastním stánkem.

„Naši činnost jsme zahájili v roce 2011 na pronajatém pozemku v Praze – Krči, který jsme ovšem museli z důvodu výstavby administrativních budov opustit,“ sdělila ZprávámExtra.cz Michaela Zemánková.

„Dlouhou dobu jsme fungovali díky velké podpoře dobrovolníků, u kterých pejsci našli přechodné domovy, tzv. dočasnou péči. Naším snem však bylo vybudovat nový prostor pro ubytování většího počtu psů, kde bychom se psy mohli intenzivněji pracovat a setkávat se zde s našimi příznivci,“ řekla Zemánková.

Pomoci s výstavbou psího útulku můžete i vy

„Nyní jsme získali do dlouhodobého pronájmu pozemek, který nabízí skvělé možnosti, řekla Zemánková. Pozemek se nachází uprostřed lesů, nedaleko obce Malotice, v okrese Kolín. „Abychom mohli v létě 2015 oficiálně zahájit provoz a začít efektivněji pomáhat, bude potřeba pozemek oplotit, vybudovat kotce a upravit provozní budovu. Snažíme se co nejvíce přiblížit široké veřejnosti, rádi Vás tedy přivítáme přímo o nás, na pravidelných víkendových brigádách. Práce jsou již v plném proudu, ale bez Vaší pomoci bychom to nezvládli, řekla Zemánková.

„Za jakoukoli Vaši pomoc budeme nesmírně vděční. Pokud budete chtít naši činnost podpořit, lze přispívat jakoukoli finanční částkou na č. ú.: 2500279836/2010, v. s.: 333, uvedla Zemánková.

Je možné přispívat také formou DMS ve tvaru: DMS DOGPOINT na číslo 87 777. Bude Vám odečtena částka 30,- Kč a celých 28,50,- Kč poputuje na podporu psů v péči Dogpointu. Budeme rádi také za materiální výpomoc.

Veškeré informace o projektu či možnostech podpory získáte na www.jaksestaviutulek.cz, kde je možné sledovat průběh prací a další zajímavé informace. „Na našich oficiálních webových stránkách www.dog-point.cz se můžete dozvědět o veškeré naší činnosti, dodala Zemánková.

Komentáře