Lipa Learnig

Česko – Skupinou EMTC dlouhodobě budovaný unikátní projekt předškolního vzdělávání dětí prostřednictvím moderních technologií se posunul významným způsobem kupředu. Stalo se tak díky další akvizici investiční skupiny. 

Globální správcovská a poradenská společnost IPM se sídlem v Londýně a Bratislavě a s pobočkami v Jižní Koreji, USA, Nizozemí a Turecku, realizovala další ze svých kroků v oblasti inovativních technologií v rámci své venture capital strategie IPM Growth. 

IPM v minulosti investovala do více středoevropských společností, jako například AeroMobil, GA Drilling, či Tachyum. Vstup do společnosti Lipa Learning, jejíž tržní hodnota se odhaduje na 40 milionů eur, je v pořadí již sedmou investicí v rámci této strategie. 

„Jsme rádi, že IPM vstoupilo na český trh právě investicí do společnosti Lipa Learning. Našim cílem je podporovat regionální společnosti s unikátními technologiemi a globálním potenciálem. Lipa Learning, se svou radikální změnou technologie ve vzdělávání  k nim bezpochybně patří“ uvedl výkonný partner IPM Marián Boček, 

Do společnosti Lipa Learning s.r.o., jejímž majoritním společníkem je společnost EMTC – Czech a.s., vstoupila společnost InfraPartners Management LLP („IPM“)

Skupina EMTC majoritně vlastněná Tomášem Bártou, která doposud k financování projektů využívala kromě vlastních zdrojů též emise korporátních dluhopisů, tím získala silného celosvětového partnera jak pro další rozvoj projektu, tak pro jeho uvádění na trhy napříč celým světem, a současně pro potenciální získávání dalších investorů a partnerů. 

„Ve spojení s IPM vidíme silného partnera, který si bere za úkol budování povědomí o společnosti Lipa Learning zejména mezi americkými, britskými a korejskými investičními společnostmi, zatímco na nás zůstává budování produktu jako takového a jeho následná distribuce mezi rodiče a děti z celého světa. Spojenectví vnímáme jednak jako potvrzení, že jdeme správnou cestou, ale zároveň jako závazek do budoucna k naplnění potenciálu našeho produktu. V této souvislosti musím poděkovat všem investorům skupiny EMTC, kteří si koupili naše korporátní dluhopisy, čímž jednak významně pomohli v budování celosvětově prospěšného projektu pro ty nejmenší z nás, aplikace Lipa Land, a zároveň přispěli ke vzniku partnerství s IPM,“ doplnil Tomáš Bárta, předseda představenstva EMTC – Czech a.s.

Pro představu Lipa Learnig s.r.o. se zabývá jak unikátními hravými aplikaci pro rozvoj dětí od 3 do 6 let, která spojuje digitální a reálný svět v jedno úžasné dobrodružství, tak také kreativními návody na tvoření, pokusy a hádanky pro celou rodinu. A v neposlední řadět tvorbou podmanivých příběhů a audioknížek pro společné chvíle plné kouzel.

Společnost Lipa Learning s.r.o. se svým projektem Lipa Land /www.lipaland.cz / také pomáhá a stěžejním mottem charitativní složky projektu je “Vzdělání nemá být výsada, ale právo”.

rk, (-red.)

Komentáře