PRAHA / Výstavba sítí mobilních sítí LTE postupuje raketovým tempem kupředu a v červenci 2014 jsme se dočkali významného rozšíření u T-Mobile. T-Mobile svým signálem LTE v současné době nově pokrývá velké městské čtvrti hl. města Prahy, jako je Smíchov, Hradčany, Vysočany, Uhříněves a další.

T-Mobile spustil svou síť LTE v dalších částech Prahy. Jeho nejrychlejší internet nyní pokrývá více než 75 % populace hlavního města.

„Udělali jsme další důležitý krok k naplnění slibu, že signál našeho nejrychlejšího mobilního internetu bude pro všechny obyvatele Prahy dostupný do října letošního roku,“ řekl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile, a dodal: „Nezapomínáme samozřejmě ani na venkovské oblasti a brzy oznámíme spuštění LTE v dalších okresech.“

Nově byly sítí LTE pokryty následující části Prahy

Střížkov, Kobylisy, Prosek, Vysočany, Libeň, Karlín, Bubeneč, Nové Město, Smíchov, Malá Strana, Hradčany, Josefov, Strahov, Cholupice, Písnice, Kunratice, Průhonice, Vestec, Hrnčíře, Šeberov, Nupaky, Kolovraty, Uhříněves, Benice, Netluky, Koloděje, Dubeček, Dubeč, Horní Měcholupy, Újezd nad Lesy, Klánovice, Běchovice, Šestajovice, Satalice, Březiněves a Ďáblice.

T-Mobile plánuje v nejbližším období spustit LTE v městských částech Velká Chuchle, Točná, Zličín, Ruzyně, Střešovice,Letná, Holešovice, Dolní Chabry a Staré Město. V srpnu přijdou na řadu Radotín, Slivenec, Zadní Kopanina, Hlubočepy, Barrandov, Řeporyje, Stodůlky, Zličín, Motol, Liboc, Veleslavín, Vokovice, Nebušice, Břevnov, Radlice, Lysolaje, Sedlec, Bohnice, Trója a Čimice. Během září a října pak budou dokryty zbývající části Prahy.

T-Mobile rovněž pokračuje v pokrývání venkovských oblastí sítěmi LTE. V průběhu letních prázdnin 2014 plánuje pokrýt části okresů Česká Lípa, České Budějovice, Domažlice, Jičín, Louny, Prachatice, Příbram, Strakonice a Tachov.

Autor: (rm) ZprávyExtra.cz
Foto: T-Mobile

Komentáře