Kuchyňská sůl, ilustrační foto. Zdroj: #pxhere.com

Rusko (svět) – Od roku 2019 z regálů ruských obchodů „zmizí“ kuchyňská sůl, píše list Izvestija. Společnost Rusprodsojuz sdělila novinám, že název kuchyňská má být změněn na potravinová. Informoval o tom dnes server #cz.sputniknews.com.

Tato změna souvisí s nabytím platnosti nového státního standardu, že sůl se bude nazývat potravinová. Jsou to obecné technické podmínky, píšou Izvestija.

Dokument byl zveřejněn již v květnu. Obchody doprodávají zbytky, a od 1. září nesmějí podnikly vyrábět sůl podle starých pravidel. Kuchyňská sůl úplně zmizí z pultů za 3 až 5 měsíců, uvádí list.

Výrobci soli již mají nový design balení. Mají za to, že se ceny kvůli tomu nezvýší. Kromě toho, bude podle nových pravidel povoleno dodávat do soli pouze jód. Jde o jodičnan draselný, zatímco předtím byl povolen také levnější jodid,“ doplňuje server sputnik.


ČTĚTE TAKÉ: Nejdříve Cola-Cola, pak přijdou rakvičky? Dětství už nebude tak sladké
Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko už nebude prodávat své sladké nápoje ve středních školách Česka. Z bufetů a automatů společnosti zmizí během září. 

Otázkou však zůstává, zda po vzoru Ruska nebude stejné opatření i v České republice. Vzhledem ke skutečnosti, co vše bylo díky všem nařízením EU u nás zakázáno nebo změněno.

sim, (red.)

Komentáře