Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / Jan Vraný (2013)

Jaroměř – O tom, že adventní čas nemusí být vždy, jen obdobím klidu a míru se v noci na neděli 23. prosince na vlastní kůži přesvědčila posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základny v Jaroměři, kterou v noci na neděli napadl slovně i fyzicky agresivní muž.

O případu informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák s tím, že záchranáři vyjížděli na pomoc 53letému muži s úrazem hlavy.

Po příjezdu na místo zjistili, že muž, který jevil známky opilosti, utrpěl velkou tržnou ránu v obličeji.

V průběhu ošetřování se začala projevovat mužova verbální agrese, která i přes nekonfliktní postup záchranářů následně vyústila do jejich fyzického napadení. Posádka na místo musela přivolat policejní hlídku, která násilníka zpacifikovala. S policejním dohledem byl zraněný transportován do nemocnice v Náchodě k dalšímu ošetření,“ uvedl mluvčí záchranářů a upřesnil, že na stejném oddělení musel být ošetřen také 53letý záchranář, kterému agresivní muž způsobil poranění v obličeji a na dolní končetině.

Povaha zranění si vyžádala pracovní neschopnost s odhadovanou dobou léčení dva až tři týdny. Druhá členka napadené posádky naštěstí vyvázla z události bez zranění,“ doplnil k incidentu mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Případem, se již zabývají policisté.

jb, (-red.)

Komentáře