Vážná nehoda dodávky na Opavsku v obci Branka. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Zdravotnická posádka záchranné služby, spolu s Leteckou záchrannou službou museli společně zasahovat v sobotu 13. října, odpoledne u tragické dopravní nehody na Opavsku. Při nehodě zemřel řidič a spolujezdec skončil s vážným zraněním v péči nemocničních lékařů.

O nehodě informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ve čtvrt na tři odpoledne převzali operátoři záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo ke střetu dodávkového automobilu se stromem. K nehodě došlo v obci Branka u Opavy.

Devětatřicetiletý muž zůstal zaklíněn ve zdemolované kabině vozidla. „Utrpěl mnohočetná poranění, kterým bezprostředně po události podlehl. Zasahující lékař záchranné služby, již po svém příletu mohl již pouze konstatovat smrt,“ uvedl Humpl.


Z DOPRAVY – AKTUÁLNĚ: Doprava a Velká pardubická. Policisté informují řidiče jedoucí na Velkou pardubickou
Pardubice – Pardubičtí policisté by rádi upozornili občany, že tento rok při konání Velké pardubické bude, oproti minulým rokům, plně průjezdná silnice I/37 spojující Chrudim a Hradec Králové. 

Druhý z cestujících, jednapadesátiletý muž, byl ošetřen s poraněním hlavy a hrudníku. Po zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace jej pozemní posádka záchranné služby transportovala do opavské Slezské nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Okolnosti této tragické sobotní nehody vyšetřují policisté.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE