Požár zničil jeden z pokojů na ubytovně v Orlové – Porubě, objekt muselo opustit 40 osob. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Karvinsko – Tři jednotky hasičů byly v pátek 28. září, dvacet minut po desáté hodině dopolední vyslány k ohlášenému požáru jednoho z pokojů v dvoupodlažní ubytovně v Orlové – Porubě na Karvinsku. Čtyřicet lidí muselo být z ubytovny evakuováno.

Vedle hasičů na místě zasahovala také policie.

O požáru informoval tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák s tím, že po příjezdu na místo události byla již větší část osazenstva ubytovny mimo samotný objekt, hasiči a policisté pomohli ven dalším devíti lidem. Budovu tak muselo opustit celkem 25 dospělých a 15 dětí.

Jednotky požár jednopokojového bytu zlikvidovaly jedním vodním proudem vnitřkem ubytovny necelých 20 minut po zahájení zásahu,“ doplnil k události mluvčí hasičů.


ČTĚTE TAKÉ: Cyklista na Opavsku zemřel po střetu s automobilem
Ve středu 26. září večer, vyjížděli záchranáři spolu s ostatními složkami IZS, ke smrtelné dopravní nehodě na Opavsku. Několik minut před dvacátou hodinou přijali operátoři záchranné služby tísňové 155 volání z obce Velké Hoštice. Nahlášena byla nehody cyklisty s těžkým zraněním. 

Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody je v šetření, nikdo nebyl zraněn.

-jb, (red.)

Komentáře