Záchranáři a policisté u nehody, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje (2017)

Bravantice / dálnice D1 – Letečtí záchranáři spolu s  posádkami lékařskou i zdravotnickou museli zasahovat asi třicet minut před páteční půlnocí, 28. září u těžké dopravní nehody na dálnici D1 u obce Bravantice, nedaleko Klimkovického tunelu, kde osobní vozidlo srazilo chodce. 

Šlo o cizince, který se v nočních hodinách a navíc špatně osvětlen v dešti snažil přejít dálnici. Bohužel to se mu nepovedlo. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník.

K nehodě se vyjádřil pro redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo v rámci noční mise ihned vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjela zdravotnická posádka (RZP) z Bílovce. Jako první však u postiženého zastavil lékařský tým rendez-vous z Fulneku, který okolo projížděl v rámci jiného případu.

Provoz na komunikaci musel být v jednom směru zastaven, protože pilot záchranářského vrtulníku přistál v silném dešti přímo na dálničním tělese.

Čtyřiapadesátiletý cizinec se pokoušel přejít dálnici, přičemž byl sražen projíždějícím vozidlem. Po střetu zůstal při vědomí, utrpěl však poranění hlavy a dolní končetiny, zároveň jevil známky silné opilosti. Posádky krajské záchranky zajistily muže krčním límcem, zajistily dlahou poraněnou dolní končetinu a uložily jej do vakuové matrace,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl a upřesnil, že po nezbytném podání léků a dalších poskytnutých opatřeních byl pacient letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče pracovníků urgentního příjmu.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření policistů z dálničního oddělení Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentáře