Vyproštění dvou řidičů u nehody 3 vozidel v Ostravici pod přehradou Šance. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Frýdecko-Místecko – Profesionální hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři museli zasahovat v pondělí 8. října u vážné dopravní nehody několika vozidel na Frýdecko-Místecku. K nehodě došlo nedaleko vodní nádrže Šance mezi obcemi Ostravice a Bílá.

Nehoda si, dle sdělení záchranářů vyžádala dvě těžká zranění.

O události informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc byly vyslány tři týmy – letečtí záchranáři z Ostravy, pozemní posádky z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí.

Zdravotnická záchranná služba ošetřovala dva pacienty:

Sedmadvacetiletý muž musel být z vozidla vyproštěn, zasahující lékař u něj zjistil poranění v oblasti horních i dolních končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient letecky transportován na urgentní příjem FN Ostrava,“ sdělil Humpl.

Dvaašedesátiletý účastník nehody zůstal rovněž zaklíněn v automobilu,“ upřesnil tiskový mluvčí. Záchranáři jej zajistili krčním límcem, podali léky tlumící bolest; poté mohl být vyproštěn a uložen do vakuové matrace. „S podezřením na poranění páteře, zraněním horní a dolní končetiny, jej pozemní posádka přepravila do ostravské Městské nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Těžká nehoda tří vozidel v Ostravici pod přehradou Šance. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Vedle zdravotníků na místě nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří k nehodě uvedli, že na místě zasahovaly hned tři jejich jednotky. Při nehodě se střetla dvě nákladní vozidla a jedno dodávkové. Zraněni a zaklíněni v kabinách zůstali řidiči Renaultu a tranzitu a hasiči je museli vyprošťovat.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla, která zůstala stát po nehodě na silnici, před případným požárem. Z nákladního Renaultu a dodávkového tranzitu opatrně vyprostili dva vážně zraněné řidiče, z nichž jeden byl dopraven vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice, třetí řidič (kamionu Volvo) vyvázl bez zranění,“ upřesnili krajští hasiči.

Havarovaný kamion Volvo u nehody tří vozidel v Ostravici pod přehradou Šance. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči také likvidovali únik provozních kapalin (skončily jen na silnici) pomocí nasákavého sorbentu. „Silnice Ostravice-Staré Hamry byla během hasičského zásahu a zásahu ostatní složek IZS zcela neprůjezdná, po dvou hodinách byla komunikace průjezdná pouze kyvadlově,“ doplnili k nehodě krajští hasiči na svém webu.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentáře