Nehoda - vyproštění osob z havarovaného vozidla, ilustrační foto. Foto: archiv, HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava –  Mnohočetná poranění hrudníku a dolních končetin utrpěl jednašedesátiletý řidič osobního vozidla, který se na ulici Rudná v Ostravě střetl v úterý 25. září, ve čtvrt na čtyři ráno s právě projíždějící tramvají. U nehody zasahovaly všechny záchranné složky IZS.

Po střetu zůstal řidič zaklíněn ve zdemolovaném vozidle, a ve velmi vážném zdravotním stavu. Informoval o tom aktuálně redakci serveru #zpravextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Muž ve věku jednašedesáti let zůstal ve vozidle zaklíněn a jeho vyproštění bylo velmi náročné,“ upřesnil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: V Hradci ujíždějící zloděj čelně naboural do policistů. Bilance: zloděj na útěku a tři zranění policisté
Ujíždějící řidič v kradeném vozidle v Hradci vjel úmyslně do protisměru, kde se čelně střetl s policejním vozidlem. Nehody si vyžádala jedno vážné a dvě lehké zranění službukonajících policistů. Zloděj z místa nehody bezohledně ujel! Policisté ho později dopadli. 

Zůstal při vědomí, zasahující lékař však zjistil, že utrpěl mnohočetná poranění hrudníku a končetin. Uvedl jej proto do umělého spánku, zajistil intubací dýchacích cest a převedl jej na přístrojem řízenou ventilaci. „Po podání léků a dalších nezbytných úkonech byl pacient transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

 

Komentáře