Zásah Letecké záchranné služby Foto: archiv, ZZS Královéhradeckého kraje

Prachovské skály – Náročný zásah mají za sebou letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou královéhradecké krajské záchranky, kteří museli zasahovat v neděli 16. září v odpoledních hodinách, v oblasti Prachovských skal, kde se 38letý muž zřítil z přibližně osmimetrové skalní věže.

O události a následné záchranné akci informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák s tím, že operátoři tísňové linky 155 přijali oznámení o události krátce po čtrnácté hodině. Na pomoc zraněnému okamžitě vyrazila záchranářská posádka ze stanoviště v Jičíně, vrtulník královéhradecké Letecké záchranné služby a také inspektor provozu, který se nacházel nedaleko.

V náročném terénu Prachovských skal záchranáři velmi často využívají k záchraně zraněných podvěsu pod vrtulníkem a připraveni na jeho provedení byli i v tomto případě. Nakonec se ale pilotovi podařilo přistát v bezprostřední blízkosti zraněného.

#ZZS MSK


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři resuscitovaly na Novojičínsku dítě, které tonulo
Posádky záchranné služby zasahovaly v úterý 11. září, v podvečer u závažné události na Novojičínsku. Po půl šesté přijali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby tísňové volání ze Štramberku, kde došlo k tonutí dítěte. 

Zásah Letecké záchranné služby v Prachovských skalách u vážně zraněného pacienta. Foto: ZZS Královéhradeckého kraje

„Zdravotníci muži poskytli potřebnou přednemocniční péči a zafixovali jej ve speciálních transportních prostředcích. Poté byl horolezec převezen do traumacentra v královéhradecké nemocnici. V době ošetřování muž se záchranáři komunikoval a nebyl v přímém ohrožení života,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

-jb, (red.)

Komentáře