#bj-extramedia
Policisté a hasiči u dopravní nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #udalosti112.cz / J.B.

Frýdlant nad Ostravicí – Pozemní posádky krajské záchranné služby, spolu s hasiči a policisty museli, ve středu 3. října, ve tři čtvrtě na osm zasahovat u těžké dopravní nehody ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se střetlo osobní vozidlo s nákladním. Řidiče osobáku, ve velmi vážném stavu museli záchranáři kontinuálně resuscitovat, až do zdravotnického zařízení, kam jej transportoval vrtulník.

O nehodě dnes informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že když na místo nehody ve Frýdlantu dosedl vrtulník, byl již jednasedmdesátiletý muž, který cestoval v osobním vozidle, vyproštěn.

První pomoc mu poskytovali svědkové události. Pacient nejevil známky života a záchranáři proto ihned zahájili rozšířenou resuscitaci.

Za stále prováděné srdeční masáže, umělé plicní ventilaci, podávání léků i defibrilačních výbojů, se pokoušeli obnovit krevní oběh postiženého. Vzhledem ke skutečnosti, že na těle pacienta nebyly patrné známky závažnějších poranění, mohlo být primární příčinou nehody náhle vzniklé bezvědomí na podkladě srdečního selhání,“ upřesnil Humpl.

„Záchranáři použili přístroj zajišťující srdeční masáž a za kontinuální resuscitace pacienta vrtulníkem přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. V době předání u něj přetrvával stav selhání všech základních životních funkcí,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Zasahující hasiči na místě nehody, dle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz, na místě provedli protipožární opatření u havarovaného osobního vozidla i kamionu a rovněž pomáhali zdravotníkům s transportem a ošetřením zraněného řidiče z osobního vozidla.


ČTĚTE TAKÉ: Na Frýdecko-Místecku havaroval automobil, zraněno bylo pět lidí
V úterý 2. října, pozdě odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky IZS, k vážné dopravní nehodě osobního automobilu na Frýdecko-Místecku. Nehoda si, dle sdělení záchranářů vyžádala zranění pěti lidí. Zasahovat musel i záchranářský vrtulník. 

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR. Po dobu zásahu záchranných složek byla silnice v místě nehody uzavřena a policisté dopravu odkláněli. Následně byla komunikace částečně zprůjezdněna.

-jb, (red.)

Komentáře