Český premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Foto: Facebook.com / @andrejbabis

Praha – Český premiér a předseda ANO Andrej Babiš má na krku žalobu. Před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD se totiž premiér o Miroslavovi Kalouskovi vyjádřil dosti nelichotivě. O události píší česká média, včetně portálu Aktualne.cz.

Předseda sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek požadoval, aby se mu Babiš za urážlivá slova omluvil. Ten na jeho výzvu však nereagoval. A právě proto teď bude Okresní soud Praha-západ řešit další žalobu. Tu na Babiše podal Kalousek za jeho nevhodné chování.

Byl vyrozuměn i právní zástupce pana premiéra a pana poslance Andreje Babiše, že byla podána žaloba. Leží u Okresního soudu Praha-západ,“ citoval portál slova Kalouskova právního zástupce Stanislava Balíka.

K celému incidentu došlo o prázdninách, tedy v první polovině července, když se A. Babiš na schůzi Sněmovny začal navážet do Kalouska. Předsedu TOP 09 pak označil za ožralu a zloděje zlodějského.

Tento výrok měl být reakcí na dřívější slova Kalouska, které se týkaly kauzy Čapí hnízdo. Tehdy měl prý Babiš údajně křivě přísahat na zdraví svých dětí.


ČTĚTE TAKÉ: Premiér Babiš jednal s ministerským předsedou Saska–Anhaltska Reinerem Haseloffem o hospodářské spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 8. října 2018 setkal s ministerským předsedou Saska–Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o investičních příležitostech v Sasku–Anhaltsku a o česko–německých vztazích. 

Kalousek již dlouho hovořil o občanskoprávním řízení a několikrát uvedl, že si nepřeje, aby se věcí zabývala Sněmovna, jelikož tento případ nechce nijak politizovat.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře