Auto - hlídka brněnské městské policie. Ilustrační foto. Zdroj: facebook.com / @mpbrno

Brno – Strážníky i zdravotnické záchranáře v Brně zaměstnal v pátek 14. prosince psychicky nemocný a navíc opilý muž, který klečel uprostřed rušné brněnské křižovatky a měl halucinace. Mužům zákona tvrdil, že se nachází v Praze – Braníku a je majitelem luxusního automobilu Porsche. Muž skončil na psychiatrii.

O případu informovala redakci serveru #zpravyextra.cz, tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že muže klečícího v pátek dopoledne uprostřed křižovatky ulic Dornych a Křenová si na kamerách všiml službukonající strážník. Protože se jedná o rušnou křižovatku v bezprostřední blízkosti služebny městské policie, hlídka byla za minutu na místě.

Čtyřicetiletého muže strážníci odvedli stranou a začali zjišťovat, jestli je v pořádku a co ho k posedávání v křižovatce vedlo.

Muž v tenkých plátěných kalhotách jim oznámil, že je mu zima, ale další problémy neuvedl. Nedokázal jim říct nejen datum nebo čas, ale ani místo, kde se nachází. Strážníkům tvrdil, že je v Praze-Braníku a přesto, že prý vlastní automobil Porsche, že tam došel pěšky, protože má zadržený řidičský průkaz. Při čekání na strážníky přivolanou sanitku se ho hlídka zeptala, jestli pil alkohol. Muž odpověděl, že vypil pet lahev piva Braník,“ uvedla tisková mluvčí a doplnila, že to potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 1 promile. Ještě předtím než ho zdravotníci převezli do Psychiatrické nemocnice k dalšímu vyšetření, jim sdělil, že je amatérský astrolog.

ČTĚTE TAKÉ

jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE