Alfa Romeo nabourala v Sedlnicích do rodinného domu Zdroj: Hasici.tv

SEDLNICE / Dvě jednotky hasičů vyjížděli v úterý 3. listopadu k nehodě osobního vozidla Alfa Romeo do Sedlnic na Novojičínsku. Alfa Romeo tam nabourala do zdi rodinného domu. Hasiči z vozidla museli vyprostit dva zraněné muže.

„V úterý 3.11.2015 krátce po poledni v obci Sedlnice (okres Nový Jičín) u nehody osobního automobilu Alfa Romeo 147, který narazil do zdi rodinného domku. Hasiči museli vyprostit z auta dva zraněné muže (ročník 1980 a 1995), třetí muž předtím opustil havarované vozidlo sám. Kontrolovali také statiku rohu poškozeného domku, před nímž stojí železná veranda,“ uvedl krajský mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Informaci o dopravní nehodě v Sedlnicích obdrželo operační středisko hasičů krátce po 12. hodině. K nehodě byly vyslány dvě jednotky hasičů.

„Hasiči zabezpečili havarované vozidlo před požárem a na menší únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent,“ uvedl Kůdela.

Opatrně z auta hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí dva zaklíněné muže, řídil patrně mladší z nich. Oba muže předali zdravotníkům, pomáhali jim při ošetřování.

„Po odtažení Alfy Romeo od porušené zdi ještě uklidili a detailně zkontrolovali, zda skutečně nehrozí zřícení části stěny či nosného sloupu rodinného domku,“ dodal Kůdela.

Komentáře