Popelářský vůz, ilustrační foto. Autor: Wikimedia Commons

Kroměříž – Bezdomovci život a to doslova zachránil, jeho mobilní telefon, kterým zavolal na tísňovou linku policie 158, když se ze spánku „probral“ ve vozidle popelářů. Muž bez domova usnul v jedné z Kroměřížských popelnic, a když popelnice ráno začali vyvážet pracovníci technických služeb, muž se znenadání probudil až ve vozidle popelářů. Jen díky rychlé a pohotové akci policistů ho nerozdrtil lis v popelářském vozidle!

O události informovala mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová v pondělí odpoledne. „Osmačtyřicetiletý muž si v pátek večer poblíž centra Kroměříže vlezl do kontejneru na papír, aby se ohřál. Uvnitř pak popíjel alkohol a nakonec usnul. Zahrabal se pod papír tak, že ho nebylo vidět. V sobotu ráno obsah kontejneru skončil v popelářském voze i s nocležníkem,“ uvedla Kyšnerová.

„Operační důstojník nezaváhal ani vteřinu a neprodleně zkontaktoval vedoucího firmy, který ihned řidiči nařídil přerušit práci, vypnout vnitřní lis a vrátit se do areálu společnosti, kam mezitím dorazili policisté. Ti muže z papírenského odpadu vyhrabali a předali záchranářům,“ doplnila k události mluvčí policie.


ČTĚTE TAKÉ: U Chemických závodů na Mostecku havarovalo osobní vozidlo, zasahovaly všechny složky IZS i vrtulník


Po vyproštění si bezdomovec stěžoval na bolesti zad a končetin. Zasahující policisté proto na místo přivolali posádku záchranné služby, která muže převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření, nicméně muže nebyl v ohrožení života.

-sim

 

Komentáře