VOJENSKÝ ÚJEZD BRDY / (aktualizujeme) Několik jednotek hasičů bojuje od středy 25. března s rozsáhlým požárem ve Vojenském újezdu Brdy. Podle dostupných informací hoří 10 až 15 hektarů lesa, plameny se velmi rychle šíří. Ve Vojenském újezdu Brdy byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

U obce Obenice, která je nedaleko od severní části Brd, zachvátil požár až 15 hektarů lesa. „Hoří les a tráva o rozloze přibližně 10 až 15 hektarů. Na místě požáru v Brdech zasahují dobrovolní hasiči a profesionální hasiči z Příbramska. Na místě požáru zasahuje i vojenská technika, sdělil ZprávámExtra.cz mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Prostor lesa v Brdech využívá Česká armáda jako cvičiště se specializací na dělostřeleckou a leteckou střelnici.

Ve Vojenském újezdu byl ve 13:45 hodin vyhlášen 3. poplachový stupeň, na místo podle mluvčího hasičů míří další posily hasičů. V této době na místě požáru zasahuje dvanáct hasičských vozů.

V této chvíli není jasné proč požár ve Vojenském újezdu vznikl, jedna z prvotních možných příčin požáru je střelba vojáků, kteří již druhý den na místě cvičí.

„Je to zatím jen domněnka, ale je možné, že požár vznikl kvůli tomu, že tam již druhým dnem střílejí vojáci,“ dodává Ladislav Holomčík.

Foto z místa požáru Vojenského újezdu Brdy

Zdroj: hasici.brezove-hory.cz

Hasiči zvažují povolání vrtulníku, vojáci ho ale nemají k dispozici a domnívají se, že je to v této chvíli zbytečné.

Hasičům se podařilo rozsáhlý požár lokalizovat v 15:15 hodin. Na místě zasahuje dvacet hasičských cisteren. V 16:15 hodin byl ukončen třetí stupeň poplachu, v 17:20 hodin byl požár zlikvidován.

Komentáře