BRNO / Brněnští strážníci ošetřovali v sobotu 9. května ve večerních hodinách sedmapadesátiletého muže, který v městské části Řečkovicích nezvládl venčení bulteriéra. Informoval o tom mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Při procházení Žitnou ulici prý neuvázané zvíře bez košíku bezdůvodně zaútočilo na malého teriéra, jehož měl na vodítku jednačtyřicetiletý kolemjdoucí. Starší muž se údajně ještě pokoušel vytrhnout malého psa bulteriérovi z tlamy, ten ovšem zvíře zardousil a muže pokousal na ruce,“ uvedl mluvčí.

„Krvácející zranění strážníci dotyčnému ovázali a přivolali sanitku. Vzhledem k tomu, že z muže hlídka silně cítila alkohol, vyzvala ho k provedení orientační zkoušky, která potvrdila 1,41 promile alkoholu v dechu,“ vysvětlil.

Na místo po chvíli přišla i jednačtyřicetiletá majitelka zvířete, která svého známého o vyvenčení bulteriéra požádala. Psa si převzala.

Na místo události byla přivolána posádka záchranné služby, která sedmapadesátiletého muže ošetřila a následně převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Případ hlídka postoupila k projednání u správního orgánu.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ