DSA
Letecká záchranná služba, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay/CC0 Creative Commons

Novojičínsko – Pozemní posádky krajské záchranky, ve spolupráci s Leteckou záchrannou službou z Ostravy zasahovaly u těžké dopravní nehody na Novojičínsku. V Kopřivnici srazil a vážně zranil automobil chodce. Informoval o tom aktuálně redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

V sedmnáct hodin převzali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby tísňové volání z Kopřivnice.

Nahlášen byl střet osobního vozidla z chodcem. Na místě zasahovaly pozemní týmy z Frenštátu a Kopřivnice, na poskytování přednemocniční neodkladné péče se podíleli také letečtí záchranáři z Ostravy. První posádka byla u pacienta během čtyř minut od nahlášení události,“ sdělil Humpl.

Osmdesátiletý pacient byl po kolizi v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u něj zjistili poranění hlavy a mozku.

Nezbytná byla intubace dýchacích cest postiženého a jeho připojení k přístrojem řízené ventilaci. „Záchranáři naložili krční límec, podali potřebné léky a poté muže transportovali do zdravotnického zařízení. Posádka vrtulníku jej předala na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Příčiny nehody jsou v šetření dopravních policistů.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE