Dívku na jízdním kole vážně zranil automobil (Frýdecko-Místecko). Zásah leteckých a pozemních záchranářů. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Frýdecko-Místecko – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 1. června ráno u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po čtvrt a devět přijali operátoři linky tísňového volání 155 krajské záchranky hovor z obce Staré Město. Ohlášen byl střet cyklistky s nákladním automobilem. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétla posádka Letecké záchranné služby. Spolu se záchranáři na místo nehody zamířili také policisté.

O nehodě informoval server Zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že první záchranáři byli u postižené během šesti minut od nahlášení události.

Třináctiletá cyklistka zůstala zraněná a zaklíněna pod nákladním vozidlem.

Záchranáři nejprve zahájili léčbu bolesti a poté dívku opatrně vyprostili za pomoci páteřního rámu.


ČTĚTE TAKÉ: Dvě ranní nehody s těžkými zraněními zaměstnali záchranáře na Karvinsku a Novojičínsku
Zdravotnická záchranná služba zasahovala během středečních ranních hodin 30. května, u dvou vážných dopravních nehod. Odehrály se na Karvinsku a Novojičínsku, a to v odstupu necelé půlhodiny. 

Zasahující lékař zjistil život ohrožující mnohočetná zranění v oblasti horní, dolní končetiny a pánve. Pacientku bylo nutno uvést do umělého spánku a převést na umělou plicní ventilaci. Posádky dále naložily krční límec a provedly fixaci pánevním pásem, dívku uložily do vakuové matrace,“ doplnil k nehodě  mluvčí záchranářů a upřesnil, že po provedení všech nutných opatření v rámci odborné první pomoci byla poté vrtulníkem přepravena na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření dopravních policistů.

jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE