Ranní dopravní nehoda v Královéhradeckém kraji. Foto: ZZS Královéhradeckého kraje / Ivo Novák (c)2019

Královéhradecko – Kluzké silnice a páteční ranní dopravní špička s sebou přinesly dvě nehody, které museli krátce po sobě řešit krajští záchranáři Královéhradecké záchranné služby. Informoval o tom v pátek 25. ledna redakci serveru ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

První z nehodse stala těsně po sedmé hodině u Českého Meziříčí, kde se čelně střetla dvě osobní auta.

Na pomoc zraněným vyrazily dvě výjezdové zdravotnické skupiny RZP záchranné služby spolu s lékařem ze základen v Jaroměři a Opočně, zároveň s královéhradeckou leteckou záchrannou službou. „Při nehodě utrpěli středně těžká zranění dva muži (35 a 20 let), kteří ve vozidlech cestovali. Po poskytnutí potřebné péče byl starší z nich letecky transportován do královéhradecké nemocnice, mladšího muže pak záchranáři k dalšímu ošetření převezli do Náchoda,“ uvedl Novák.

O necelou půlhodinu později už operátoři linky 155 přijímali oznámení o další nehodě nedaleko Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku. Po smyku a nárazu do stromu tam skončila mimo vozovku dodávka.

ČTĚTE TAKÉ

Přes hrozivě vyhlížející nehodu vyvázli dva muži, kteří v dodávce cestovali, pouze s lehkými zraněními. Zasahující záchranáři je tak po ošetření mohli ponechat na místě. Tolik štěstí už, bohužel, neměl pes, kterého ve voze převáželi. Ten při nárazu utrpěl zranění, která nepřežil,“ doplnil k ranním nehodám mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u nehod zasahovaly i ostatní složky Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje.

Příčiny obou nehod jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE