Ranní nehoda linkového autobusu v Mělníku. Foto: HZS Středočeského kraje

Mělník – Ranní dopravní nehoda zpomalila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. S největší pravděpodobností autobus prorazil svodidla a poté spadl ze srázu do hloubky několika metrů. Na místě jsou zranění, informoval portál iDNES.cz.

Na portálu #dopravniinfo.cz se uvádí, že k dopravní nehodě došlo v pět hodin ráno. Neštěstí se stalo u kruhového objezdu na odbočce na přístav. V současné době na místě nehody pracují složky Integrovaného záchranného systému.

Podle reportéra iDNES.cz autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu, poté sjel se silnice a zřítil se z výšky několika metrů.

Autobus spadl ze zhruba dvanáctimetrového srázu,“ prozradil mluvčí středočeských hasičů Peter Svoboda.

Portál uvádí, že v autobusu v dané době cestovali celkem tři lidé — řidič a dvě ženy.

Jednotky HZS Mělník a SDH Vehlovice – Chloumek zasahují u dopravní nehody autobusu 🚍. Na místě je také zdravotnická…

Zveřejnil(a) HZS Středočeského kraje dne Neděle 17. února 2019
Zdroj: Facebook.com

Stav raněných okomentovala Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky: „Řidič a jedna z žen utrpěli středně těžká poranění. Řidič byl při zásahu podchlazený, dostal se do nějaké vody.“ Druhá žena však utrpěla těžší zranění. „Lékař u ní měl podezření na vážné poranění hlavy. Její stav si vyžádal intenzivní lékařskou péči, zajištění dýchacích cest a připojení na umělou plicní ventilaci,“ popsala celou situaci Effenbergerová.

ČTĚTE TAKÉ

Všichni tři zranění byli odvezeni do pražské Vinohradské nemocnice.

V současné době není známo, co danou nehodu způsobilo. „Okolnosti nehody jsou předmětem šetření,“ prozradil policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE