Šest zraněných po čelním střetu dvou osobních aut nedaleko Jílového. Foto: HZS Středočeského kraje

Jílové / Praha-západ – Na Štědrý den 24. prosince, pár minut po desáté hodině přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o čelním střetu dvou osobních vozidel na silnici III. třídy mezi obcemi Libeř a Sulice v okrese Praha-západ. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky IZS.

O nehodě informoval aktuálně krajský mluvčí středočeských hasičů 
Ladislav Holomčík s tím, že nehoda, při které se čelně srazila dvě osobní auta, se stala v lesním úseku v katastru obce Radlík, asi půl kilometru od silnice číslo 105., ve směru k obci Sulice. První jednotka dorazila na místo za šest minut od ohlášení.

Celkem bylo při nehodě zraněno šest osob, jednu z nich museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického nářadí.

Pro nejvážněji zraněné asi osmileté dítě nechal lékař zdravotnické záchranné služby přivolat vrtulník. Po jeho příletu a přistání na nedaleké louce pomohli hasiči s naložením malého pacienta na palubu. Ostatní zraněné účastníky rozvezly sanitní vozy do nemocnic,“ upřesnil tiskový mluvčí krajských hasičů.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA

Jednotky dále zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistily na obou havarovaných vozidlech protipožární opatření. Po odjezdu všech sanitek hasiči asistovali dopravní policii při vyšetřování nehody a nakonec uklidili vozovku,“ doplnil k dnešní nehodě mluvčí hasičů.

Po celou dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování byla silnice uzavřena. Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE